Reklamın Önemi Nedir?

Reklamın önemi hakkında, reklam, yeni ve potansiyel müşterilere ulaşmak açısından yapılan etkinliklere denir.

Reklamın Önemi Nedir?

İşletme faaliyetlerinin en önemli iki bölümünü oluşturan, reklam etkinlikleri ile pazarlama kavramlarının, ne olduğu konusuna kısaca değinelim. Reklam, bir ürün ya da hizmetin, müşteriye ulaşmasını sağlayan bir tanıtım faaliyetidir. Halkla ilişkiler, marka yönetimi ve doğrudan pazarlama yöntemlerini içerir. Reklam, bir ürün veya hizmetin, kullanıcıları ile bir iletişim aracıdır. Reklamlar, Birleşik Krallık Reklamcılık Derneği tarafından tanımlandığı şekilde, onları gönderen tarafından, ödenen ve onları alan kişileri etkilemeyi amaçlayan mesajlardır.

Reklamın Önemi Nedir?

Reklam, yeni müşterilere ulaşmak için yapılan etkinliklerin tümüne denir. Reklam aşamasında yapılan çalışmalar, pazarlama alanını besler. Satış ise bir ürünü para veya başka bir şey karşılığında değiştirmek için yapılan faaliyetlerdir. Kısaca pazarlama; potansiyel müşterilere erişmek veya onları ikna etmek için yaptığınız her şeydir. Satış süreci ise satışı kapatmak ya da sözleşme imzalamak için yaptığınız her şeydir.

Reklam olmadan, potansiyel müşteri olmaz.

İyi bir satış tekniğiniz olmadan, satışı başarıyla kapatamazsınız. Her markanın, hedefleri doğrultusunda büyümesi için potansiyel müşterisine, satış kanalları haricinde de ulaşması gerekir. Marka ve ürünlerin güvenini göstermenin, en önemli yollarından biri sektörel faaliyet reklamı ile öne çıkmaktır. Genel tanımıyla, reklam ve tanıtım faaliyetleri; TV, basın, internet, broşür, katalog gibi basılı, materyaller ve çeşitli iletişim araçlarıyla yapılır.

Şirketlerin kendini, hedef kitleye tanıtması, pazarlaması ve yeni pazarlar oluşturması gerekir.

Ekonomik koşullar sebebiyle ülkemizdeki KOBİ’ler, tanıtım faaliyetlerini lüks harcama olarak değerlendiriyor. Aslında, şirketlerin kurumsal kimlikleri yanında, satış konusunda çok önemli bir rol oynuyor. Pazarlama kavramı açısından destek alınması, bu alandaki verimi artırıyor.

Bu Yazıya, Tepkiniz Nedir?

like
0
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0