Kedi Tüyleri Nasıl Temizlenir?

Ailenizin, sıra dışı üyelerinin evinize istemeden de olsa verdikleri tüy dökmelerinden sıkıldınız mı?

Kedi Tüyleri Nasıl Temizlenir?

Evde kedi besliyorsanız, ilk sorununuz dökülen kedi tüyleri olacaktır. Tüyünün dökülmesine rağmen, kızamıyor ve bırakamıyoruz değil mi? O halde, bazı sorunlara kalıcı çözüm bulmakta, biz insanların işi olmalı diyor tüylerin kolayca temizleme nasıl yapılıyor inceliyoruz.

Evcil hayvanlar içinde en çok sevdiğimiz kediler, son derece temiz olmak için sürekli kendini temizler. Ailenizin, sıra dışı üyelerinin evlerinize istemeden de olsa verdikleri tüy dökmelerinden sıkıldınız mı? Koltuk, kanepe ve halınızda Kedi tüyleri mi kalıyor?

Koltuklardan kalktığında veya rahat rahat yattığı yatağınızdan uyanıp gittiğinde, olay mahallinde tüy yumakları mı bulunuyor? Peki bu tüyler nasıl temizlenir?

Pratik olarak Kedi tüyleri nasıl temizlenir ve toplanır?

Sizlere pratik yöntem uygulayarak halı koltuk ve kanepelerde bulunan kedi tüyleri hakkında verim alınmış bir yöntem hakkında bilgilendirmek istiyoruz. Sizde kolayca istenmeyen tüylerden kurtulacaksınız.

Tavsiye edeceğimiz kedi tüyü temizleme uygulamasının kolay olması işinizi son derece kolaylaştıracak ve kedinizi daha çok seveceksiniz. Konuyu uzatmadan uygulamaya geçelim.

Mutfakta sürekli kullandığımız bulaşık süngerini hepimiz biliriz. Bulaşık süngerini önce yıkayın yani ıslatın ve sıkın. Sonraki aşamada tüy olan kanepe veya koltuk kumaşında tüylerin yattığı kısma doğru çekin. Bütün tüylerin süngerde toplandığını göreceksiniz. Hassas kıyafetleriniz için bu süngeri veya koli bandı kullanabilirsiniz.

Bir diğer yöntemde çek-pastır. Çek pas ile tüylerin toplandığını göreceksiniz. Kedi tüyü temizleme de bir çok rulo çeşidinin yararlı olmadığını biliyoruz.

Bu işin ne kadar kolay olduğunu görecek tüy dökmesinden dolayı artık kedinize kızmayacaksınız.

Bu Yazı İçin Tepkiniz Nedir?

like
0
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0