Çelik Kapı Neden Tercih Edilmelidir?

Ev veya iş yerinde, can ve mal güvenliği açısından çelik kapı seçimi oldukça önemli bir konudur.

Çelik Kapı Neden Tercih Edilmelidir?

Ev veya iş yerinde, can ve mal güvenliği açısından çelik kapı seçimi oldukça önemli bir konudur. Unutmayın, bu seçimi yaparken, herhangi sıradan ev eşyası olmadığından tek seferde en doğru karar verilmelidir. Bunun için seçim yapacağınız kapının, gerçekten güvenli ya da kaliteli olduğunu bilmek gerekmektedir. Bu doğrultuda alınması gereken ürünün, çok doğru seçilmesi gerekir.

Güvenli Kapılar, Neden Tercih Edilir?

Eskiden, kullanılan kapıların güvenliğinin zayıf olmasından dolayı, dayanıklı olması kuşkusuz en büyük nedendi. Ayrıca, çelik kapı fiziki sağlamlıkları yanı sıra, modern gelişmiş kilit teknolojilerini, tüketicilere sunma avantajına sahiptir. Estetik görünüm açısından mekânlara, ayrı bir görsel oluşturmaktadır.

Kapı Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Tüketicilerinin, doğru tercih oluşturmalarına katkı sağlamak amacı ile montaj yaptırmadan önce belirleyici unsurlar, maddeler halinde aşağıda sıralanmıştır.

  • Kapı üreticisi, satıcı ya da bayi, kapılara garanti veriyor mu?
  • Üretim ile ilgili standart belgeler ile kalite belgelerine sahip mi?
  • Olası arıza ve montaj hatalarına karşı, servisleri var mı?
  • Kullanılan saclar, yeterli kalınlık düzeyine sahip mi?
  • Mobilya aksamları arasında, çelik sac mevcut mu?
  • Kullanılan kilitler, garantili kapıya uygun mu?
  • Servis personeli, montaj esnasında terazileme yapıyor mu?
  • Montaj elemanları, yeterli tecrübeye sahip mi?
  • Kalite ya da fiyat arasındaki ilişki, nasıl açıklanıyor?

Tüm soruların yanıtları, çelik kapı seçiminde tüketicilere rehber olacaktır. İlerleyen zamanda, makaleleri takip ederek yanıtlar hakkında, detaylı fikir sahibi olabilirsiniz.

Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir?

Bu kapılarıngüvenliği, imalatçının teknik bilgisine, imalat yöntemine, kullanılan malzemenin kalitesine, dayanıklılık ve uygulanan kapı kilidine göre farklılık gösterir. Seçim yaparken öncelikle dikkat edilmesi gereken konu kapının iç iskeletini oluşturan yapıdır.

Gövde sacları, genellikle 1.0 veya 1.2 mm saçtan imal edilir. Kasasında kullanılan, sac kalınlıkları ise genellikle 1.5 veya 2.0 milimetre şeklindedir. Seçim yaparken, asıl dikkat edilmesi gereken konu, kapının ana gövde sacını destekleyen, çelik saçların kalınlığıdır. Çelik kapı alırken, dikkat edilmesi gereken bir diğer konu ise kullanılan kilit sistemleridir. Piyasada, farklı markaların farklı kilitleri bulunmaktadır.

Bu kilitler, genellikle çelik kapıcılar arasında, kilit milleri sayısına göre adlandırılırlar (14 nokta, 21 nokta gibi). Aslında, önemli olan nokta çelik kapının kaç noktadan değil, kaç bölgeden kilitlediğidir. Bunun dışında, aynı bölgeden ne kadar mil kilitlediğinden öte millerin, ne kadar sağlam imal edildiği daha önemlidir.

Bu Yazı İçin Tepkiniz Nedir?

like
0
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0