Cafe Restoran Otomasyonu Nedir?

Cafe restoran otomasyon yazılımı, restoranların operasyonlarını etkin bir şekilde yönetmesini sağlar.

Cafe Restoran Otomasyonu Nedir?

Cafe restoran otomasyonu müşterilerin, sipariş ve ödemelerini takip etmek için masa takibi, gün sonu ve raporlama işlemlerini kolayca yapabilen, bir yazılım programdır. Bir satış elemanının başarısı, müşterisiyle karşılaştığı ilk anlar başarı açısından, son derece önemlidir. Cafe restoran otomasyonu alanında ki araştırmalar, insanların ilk kez karşılaştıkları bir kişiyle ilgili tutumlarının, ilk sekiz saniye içinde gerçekleştiğini belirtmektedir.

Satıcı, müşterisi ile karşılaştığı ilk, bir iki dakika içinde satışı, ya kaybeder ya da kazanmaya doğru yol alır. Bu sebeple, müşterinize ne kadar hızlı karar verme imkanı sunarsanız, satışlarınız da aynı yönde artacaktır.

Cafe Restoran Otomasyonu Nedir?

Bir diğer ismi ile restoran adisyon sistemleri; fast food paket servisi restorant, eğlence merkezleri ve rezervasyon ile çalışan işletmelerin tercih ettiği bir sistemdir. Geleneksel kağıt üstünde hesap alma sistemlerine oranla oldukça kullanışlı bir yazılım otomasyon sistemidir. Günlük, haftalık, aylık olarak raporlarınızı tutabilir personel satışlarınızı takip etmenin yanı sıra stokları takip etmekte de oldukça kolaylık sağlar; yapılan her satış ve işlem kayıt altında olur ve aylık bazda hedefler belirleyip satışlarınızı arttırmak konusunda yardımcınız olur.

Cafe restoran otomasyonu, restoranların operasyonlarını etkin bir şekilde yönetebilmelerini sağlar. Garsonlar, müşteri siparişini daha hızlı alır, mutfak daha az hata yapar, müşteriler ise yemek ve hesaplarını çok daha hızlı alırlar. Böylece, masa devir hızı artar ve garsonlar, aynı anda daha çok masaya servis verebilir. Yöneticiler ise etkin raporlar sayesinde menüdeki yemeklerin, sipariş miktarlarını ve karlılıklarını kontrol ederek, menüden çıkarılması veya fiyatının değiştirilmesi gereken kalemleri görerek, gerekli değişiklikleri yapabilir.

Kısacası, müşterilerin ve personelin zaman kazanması ile birlikte işlevsellik sağlar. Bu, cafe restoran otomasyonu ve yazılımlarının, bazıları mevcut yerel ağda bazıları ise bulut ortamı dediğimiz internet ağı ile çalışmaktadır. Bu iki çalışma sisteminin, yedekleme açısından pozitif ve negatif yönleri bulunmaktadır.

  • Cafe Restoran Otomasyonu İşletmenize Ne Kazandırır?

İşletmenizi büyütmek istiyor ancak, karışıklıkları çözmek için vakit bulamıyorsunuz?

  • Adisyon Hatalarına Son Verir.

Adisyon hatalarını ve yanlış hesaplamalardan doğacak hataları unutun.

  • Müşteri Memnuniyetini Artırır.

Hızlı ve kaliteli servis sayesinde, müşteri memnuniyetinin artmasını sağlar.

  • Az Personel ile Kaliteli Hizmet Artışı Sağlanır.

Personelden kaynaklanan hataları, önleyin ve hizmet kalitesini arttırın.

  • Kayıp ve Kaçak Takibi Sona Erer.

Bu, cafe restoran otomasyonu ile kaçakları önleyin, yaptığınız yatırımı en hızlı şekilde geri kazanın.

Bu Yazı İçin Tepkiniz Nedir?

like
0
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0