Blogspota Meta Tag Nasıl Eklenir?

Blogger veya blogspot uzantılı subdomain ya da alt Google domain bloglarına meta tag nasıl eklenir?

Blogspota Meta Tag Nasıl Eklenir?

Blogger, diğer deyimle blogspot için 2020 Eylül ayından sonra, meta tag eklemeye gerek kalmadı. Ayarlar panelinden aktif ederek, önce ana sayfaya ait meta açıklamayı ekleyin. Daha sonra, sayfalarda bulunan meta tag kısımlarının aktif olduğunu göreceksiniz. Güncelleme: 5 Mart 2021.

Blogger, blogspot meta tag ekleme nasıl yapılır? Blogger veya blogspot uzantılı subdomain, alt domain bloglara meta tag nasıl eklenir. Blogspot description, web sayfanızın içeriği ilgili kısa açıklama yapılan, arama sonuçlarında kullanıcıların görebildiği bir etikettir.

Sayfaların açıklama kısmında yer alır. Son dönemde, arama motorları tarafından eskisi kadar değer verilmese de yine de trafiği etkileyen bir unsurdur. Bilgi etiketleri, açıklama arama motorlarının web sitelerinize gönderdikleri örümceklerin (spider) okuduğu kodlardır. Web sitenize gelen ziyaretçiler, bu tag'ları görmezler. Tagları yalnızca, arama motoru botları görür, içeriğe göre tarama yapar. Ziyaretçilerin, bu açıklamayı görmeleri için site üzerindeyken tarayıcıdan kaynağı görüntülemesi gerekmektedir.

Meta Tag (Description) Nedir ve SEO’ya Etkisi Var mı?

Bilgi etiketleri genellikle kullanıcıya, sayfanın yapısı ve içeriği hakkında ön bilgi sunmak için; kullanılan meta tag’ler HTML kodlarında head etiketleri arasında yer alır. Blogger Description direkt olarak, sıralamalara etki etmese de; özgün olarak bilgilendirici ve dikkat çekici açıklamalar yazmak, kullanıcıların arama sonuçlarından, sitenize girme oranını ciddi anlamda arttırabilir. Sayfanızın tıklama oranlarının artması, zamanla arama sonuçlarında daha üstte yer alacağı anlamına gelir. Açıklama (tag) yazarken, kurallara uyarak sayfanızı güçlendirebilirsiniz. Bloglarda kullanılan açıklama, (metatag) etiketlerinin önemini ve nasıl yazıldığı hakkında bilgi edinmenizi tavsiye ederiz. Buradaki, kısa açıklama alanlarının, yazı içeriği ile işleşmesini mutlaka sağlayın.

 
 

Bu Yazı İçin Tepkiniz Nedir?

like
0
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0